Marrëveshja me Greqinë, Rama i prerë: Nuk kemi asnjë centimetër det për të falur, po rregullojmë gabimin e Bashës

Publikuar tek: politike, më 21:26 08-11-2018 Marrëveshja me Greqinë, Rama i prerë: Nuk kemi asnjë centimetër det për të falur, po rregullojmë gabimin e Bashës

Kryeministri Edi Rama ka komentuar marrëveshjen e detit me Greqinë, duke i kthyer në mënyrë indirekte përgjigje Kryeministrit grek Alexis Tsipras, i cili deklaroi ditën e sotme se ata po vazhdojnë bisedimet për të marrë 12 miljet detare.

“Marrëveshja e detit nuk ka përfunduar. Nuk kemi asnjë centimeter det për të falur, por do korrigjojmë gabimin e bërë në 2009”, ka thënë Rama, ndërsa ka shtuar se nuk ka pasur asnjë bisedë me Erdogan në lidhje me këtë çështje.

“Nuk ka pasur asnjë diskutim mes meje dhe Presidentit të Turqisë mbi marrëveshjen e detit me Greqinë. Është një marrëveshje mes Shqipërisë dhe Greqisë", ka thënë Kryeministri në “Real Story”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama: Greqia nuk ka qenë asnjëherë armiku ynë
Rama: Nesër i dërgoj Metës përsëri dekretin për Lleshin, shoqëruar me një letër që… »
Article Logic
Execution time: 0.018964052200317
array(1) { ["section"]=> string(117) "marreveshja-me-greqine-rama-i-prere-nuk-kemi-asnje-centimeter-det-per-te-falur-po-rregullojme-gabimin-e-bashes-140804" }