Masakër mjedisore në Elbasan, ALARMANTE si zgjohet Elbasani këtë mëngjes (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:59 07-12-2017 Masakër mjedisore në Elbasan, ALARMANTE si zgjohet Elbasani këtë mëngjes (VIDEO)

Ndonëse ambientalistët dhe vetë banorët kanë ngritur zërin prej kohësh, sërish situata në Elbasan vijon të jetë e njëjtë.

Elbasani vazhdon të pushtohet nga shëllungat e tymit të fabrikave të përpunimit, i cili në pikë të mëngjesit përfundon në mushkëritë e banorëve të këtij qyteti.

Newsbomb.al ju sjell pamjet e mëngjesit të sotëm, ku duket qartë smogu që përhapet me shpejtësi mbi të gjithë territorin e qytetit, e duke shkaktuar sëmundje të rënda për shkak të ndotjes së vazhdueshme e mbi normë të mjedisit.

Sipas specialistëve, në zonën industriale të ish-kombinatit metalurgjik ëshjtë përcaktuar se Elbasani është mbi normat e ndotjes gjatë ditëve të fundjavës kur edhe disa nga kompanitë që veprojnë brenda këtij kombinati, punojnë në kapacitet të plotë.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në orët e vona, bie në lumë një makinë “Golf”
Arrestohet në Tiranë “tmerri” i prokurorëve dhe i policisë, si u kap i shumëkërkuari te rruga “Jordan Misja” (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.0048880577087402
array(1) { ["section"]=> string(84) "masaker-mjedisore-ne-elbasan-alarmante-si-zgjohet-elbasani-kete-mengjes-video-102250" }