Masakër në Zvicër, 36-vjeçari vrau vjehrrin, vjehrrën, kunatin dhe fqinjin

Publikuar tek: bota, më 09:42 11-05-2015 Masakër në Zvicër, 36-vjeçari vrau vjehrrin, vjehrrën, kunatin dhe fqinjin Foto ilustruese

Policia zviceriane ka bërë të mundur zbulimin e autorit të krimit që u mori jetën katër personave në Vurenlingen të Zvicrës.

Autoritetet zviceriane kanë përjashtuar mundësinë e sulmeve terroriste por pohojnë se autori është një burrë 36 vjeçar që për motive personale vrau vjehrrin, vjehrrën, kunatin dhe fqinjin. Pas këtyre vrasjeve, autori vrau edhe veten.

Policia ka marrë në pyetje bashkëshorten dhe fëmijët e autorit për të mësuar motivet e vërteta të ngjarjes, ndërkohë që bëhet me dije se çifti prej kohësh jetonte i ndarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20155191421509
array(1) { ["section"]=> string(77) "masaker-ne-zvicer-36-vjecari-vrau-vjehrrin-vjehrren-kunatin-dhe-fqinjin-10849" }