Masakra me 8 të vrarë, reagon ish deputeti i PS: Mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:44 10-08-2018 Masakra me 8 të vrarë, reagon ish deputeti i PS: Mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit

Ish deputeti i Partisë Socialiste Namik Dokle është ndër të parët politikanë që ka reaguar lidhur me masakrën me 8 të vrarë në fshatin Resulaj në Selenicë të Vlorës.

Dokle propozon të mbahet një mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit për të kaluar një ligj të veçantë për armëmbajtjen pa leje.

Reagimi i plotë i Namik Dokles:

CFARE DUHET BERE PAS MASAKRES TRAGJIKE???

Lajm trondites! Masaker me tete te vrare. Tragjedi e madhe ne familjet e tyre. Dhimbje e pakufi per viktimat.

Cfare duhet bere pas kesaj?

1. Mbledhje e jashtezakonshme e Kuvendit.

2.Ligj i vecante kunder armembajtjes pa leje, me denim fiks, qe te mos mundet asnje gjyqtar ( i “vetinguar” apo i “pavetinguar”) te beje “politike gjyqsore” korruptive.

3. Shperblim per cdo qytetar denoncues te krimit te armembajtjes pa leje.

4.Aksion policor dhe qytetar per dorezimin e armeve pa leje dhe kufizim i atyre me leje.

TE GJITHE BASHKE TE SHPETOJME JETE!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e 8-fishtë, Ministri Xhafaj dhe Drejtori Policisë Veliu drejt Vlorës
‘Surprizat’ e motit për gjysmën e dytë të muajit gusht »
Article Logic
Execution time: 0.024440050125122
array(1) { ["section"]=> string(91) "masakra-me-8-te-vrare-reagon-ish-deputeti-i-ps-mbledhje-e-jashtezakonshme-e-kuvendit-130749" }