Masakra në Mat, ndërron jetë te Trauma punonjësi I TRETË i Bashkisë (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:35 11-10-2018 Masakra në Mat, ndërron jetë te Trauma punonjësi I TRETË i Bashkisë (EMRI) Autori Kujtim Koxha

Rëndohet më tej bilanci i vrasjes në Mat ku mësohet se pak momente më parë ndërruar jetë dhe njëri nga të plagosurit, Hamit Buçi.

Buçi ndodhej në Spitalin e Traumës për mjekim të specilizuar ku ishte transportuar me urgjencë, pasi është qëlluar me breshëri automatiku brenda një lokali në fshatin Shëlli, kur kanë qenë duke drekuar së bashku me tre punonjësit Mentor Hoxha, Erzen Aliaj dhe Astrit Hanin, ky i funtit i vetmi i mbijetuar.

Policia ka arrestuar autorin e krimit në Mat, Kujtim Koxha, 51 vjeç.

Autori është kapur rreth një orë larg vendngjarjes, në një urë në Burgajet, ndërsa për arrestimin e tij janë angazhuar rreth 40 forca policie.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Del FOTO, kush është Kujtim Koxha, vrau 2 punonjësit e Bashkisë dhe plagosi 2 të tjerë
Arrestohet në Kosovë Albert Veliu, i njohur si “Babalja” »
Article Logic
Execution time: 0.016412973403931
array(1) { ["section"]=> string(78) "masakra-ne-mat-nderron-jete-te-trauma-punonjesi-i-trete-i-bashkise-emri-137454" }