Masakra në Mat, sot ceremonia mortore e 3 punonjësve të Bashkisë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 12-10-2018 Masakra në Mat, sot ceremonia mortore e 3 punonjësve të Bashkisë

Do të përcillen për në banesën e fundit 3 punonjësit e Bashkisë Mat të cilët u vranë dje nga 51 vjeçari Kujtim Koxha.

Shkak i ngjarjes u bë rruga e fshatit Shëlli, ku Koxha pas një debati me punonjësit e Bashkisë që kishin shkuar në fshatë për të hapur rrugën, ka marrë kallashin dhe në momentin kur ata kanë qenë duke drekuar i ka qëlluar me breshëri plumbash duke lënë të vdekur Mentor Hoxhën, Hamit Buçin dhe Erzen Aliajn, ndërkohë është plagosur Astrit Hani.

Ndërkohë, i plagosur mbeti shtetasi Astrit Hani. Mësohet se në ceremonitë mortore të tre viktimave marrin pjesë stafi i Bashkisë Mat, këshilltarë, përfaqësues të PS dhe të PD, si dhe deputeti i LSI-së Përparim Spahiu si dhe Don Gjergji. Varrimi i tre punonjësve do të bëhet i ndarë, pasi ata jetonin në fshatra të ndryshme, konkretisht në; Zonisht, Burgajet, Shëlli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Salianji përfundon dëshminë te Krimet e Rënda, jep detajet: Për çfarë më pyetën prokurorët
Basha mbërrin në Prokurorinë e Tiranës për ‘Xhisielën’ »
Article Logic
Execution time: 0.020709991455078
array(1) { ["section"]=> string(70) "masakra-ne-mat-sot-ceremonia-mortore-e-3-punonjesve-te-bashkise-137547" }