Matura 1966, mblidhen gjyshërit pas 50 vitesh në bankat e gjimnazit, mes tyre mamaja e një personazhi të njohur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:34 26-06-2016 Matura 1966, mblidhen gjyshërit pas 50 vitesh në bankat e gjimnazit, mes tyre mamaja e një personazhi të njohur

Ata mblidhen pas 50 vjetësh, dhe ulen në të njëjtat banka shkolle si dikur kur ishin gjimnazistë. Kështu ka ndodhur me festën e organzizuar në qytetin e Fierit, për Maturën 1966 të Fierit.

Në një atmosferë me muzikë, dhe rikthim në bankat e shkollës së të gjithë maturantëve të atij viti, festa ka kaluar si jo më mirë.

Dhe ndër këta personazhe, një bie në sy për aktivitetin ndryshe. Eshtë mamaja e Bleona Qerretit, Oli Qerreti që edhe në rrjetet sociale, ndihet e entuziazmuar për shokët dhe shoqet e gjimnazit pas 50 vitesh. Aq më tepër që të gjithë duket se janë bërë gjyshe dhe gjyshër në këtë moshë. Dhe për të gjitha detajet e organizimit, u kujdes djali I një mësueseje Liri Sota, I cili sponsorizoi gjithë aktivitetin e maturës.

13553429_10154902502248765_463814535_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024483919143677
array(1) { ["section"]=> string(115) "matura-1966-mblidhen-gjysherit-pas-50-vitesh-ne-bankat-e-gjimnazit-mes-tyre-mamaja-e-nje-personazhi-te-njohur-44626" }