Mazhoranca në limitet e saj rrëzon dekretin e Nishanit për pronat

Publikuar tek: politike, më 21:08 21-01-2016 Mazhoranca në limitet e saj rrëzon dekretin e Nishanit për pronat

Mazhoranca ka rrëzuar me vetëm 71 vota, minimumin e nevojshëm, dekretin e Presidentit Bujar Nishani për rishikimin e ligjit të pronave.

Ndërkohë, 28 deputetë të opozitës kanë votuar në favor të dekretit të Nishanin, ndërsa një votë ka qenë abstenim.

Në seancë është votuar edhe miratimi i dy akteve normative për rishikimin e buxhetit 2015, që kishin të bënin me dhënien huasë për KESH-in dhe shpërblimin e pensionistëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Taulant Balla edhe Ibrahim Rugovën e lidh me 21 janarin
Kreshnik Spahiu “ia shkrep” një poezie dhe zbulon foton me gurin e çmuar që i bëri dhuratë Rugova »
Article Logic
Execution time: 0.021306991577148
array(1) { ["section"]=> string(71) "mazhoranca-ne-limitet-e-saj-rrezon-dekretin-e-nishanit-per-pronat-30634" }