Mazniku ironi me foto: Sa vetë i duhen Bashës për të ndërruar një poç

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:31 20-03-2015 Mazniku ironi me foto: Sa vetë i duhen Bashës për të ndërruar një poç Foto e punetoreve te Bashkise duke nderruar poçat e thyera ne llampadaret e rrugeve

Zv.ministri i Arsimit Arbi Mazniku ka hedhur në rrjetin social twitter një foto në të cilën shihen punëtorët e shërbimit të Bashkisë, që ndërrojnë një poç të thyer në llapadarët përgjatë rrugës. 

Por ironia e zv.ministrit shkon përtej ndërrimit të poçit të rrugës. Ai sheh katër punëtorë që janë duke bërë këtë veprim. Dhe në mënyrë ironike shkruan: “Sa vetë i duhen Bashës për të ndërruar një poç?”

Siç duket, zyrtarët e maxhorancës kërkojnë të vënë në lojë çdo aspekt të punës së Bashkisë. E në këtë rast, punëtorët e shërbimit. Arbi Mazniku, është shok i ngushtë i ministrit Erjon Veliaj, i cili në fakt, është përfolur si një ndër kandidatët e kryeqytetit, por që nuk u propozua në mbledhjen e djeshme të asamblesë së PS. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02154016494751
array(1) { ["section"]=> string(73) "mazniku-ironi-me-foto-sa-vete-i-duhen-bashes-per-te-nderruar-nje-poc-6450" }