Mbërrin nga Izraeli dhe i shkon në zyrë Metës. Rama takim kokë më kokë në Kuvend

Publikuar tek: politike, më 10:45 23-12-2015 Mbërrin nga Izraeli dhe i shkon në zyrë Metës. Rama takim kokë më kokë në Kuvend Foto nga një takim i mëparshëm i Ramës në zyrën e Metës

Pasi ka mbaruar vizitën e tij në Izrael së bashku me bashkëshorten e tij, Edi Rama ka mbërritur në Shqipëri, duke bërë punën e parë të rëndësishme: takimin me kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta.

Rama ka shkuar në zyrën e tij në Kuvend dhe është duke biseduar kokë më kokë me Metën.

Së bashku ata kanë bërë edhe takime me deputetë e ministra të partive të tyre në koalicion në Vilën 30, ku kanë folur për buxhetin, i cili është miratuar, reformën në drejtësi, ligjin për dekriminalizmin që është miratuar dhe komisionin për reformën zgjedhore, kërkesë e vetë Metës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘’S’e dua dekoratën që m’u dha në fshehtësi’’, Vito Kapo flet për PD dhe PS dhe vendimin e tyre ''për të qarë dhe për të qeshur''
Pas Eduart Ndocajt, “Rrota e Fiks Fare’’ i jepet Koço Kokëdhimës. Lajmin e jep vetë deputeti »
Article Logic
Execution time: 0.016813039779663
array(1) { ["section"]=> string(85) "mberrin-nga-izraeli-dhe-i-shkon-ne-zyre-metes-rama-takim-koke-me-koke-ne-kuvend-28387" }