Mbesa e Berishës komenton Metën: Gjynah i shkreti…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:34 29-01-2016 Mbesa e Berishës komenton Metën: Gjynah i shkreti…

‘Supermbesa’ e ish-kryeministrit Sali Berisha, Dasara Malltezi ka lënë pas librat dhe ka filluar të komentojë politikanët shqiptarë.

Një lajm që fliste për pasurinë e kreut të Kuvendit mesa duket ka tërhequr vëmendjen e Dasarës, e cila është përpjekur ta ironizojë atn. ‘Supermbesa’ në mënyrë ironike kërkon që njerëzit t’i vijnë në ndihmë Metës, për shkak të gjendjes së keqe ekonomike që sipas saj ka ardhur si pasojë e shpenzimeve marramëndëse.

“I shkreti...Gjynah, bëni sevap çojini ndihma, se operacionet dhe shpenzimet marramëndëse me festa ditëlindjesh si sheike, rrezik edhe ato i ka dhuratë... ‪#‎corruptalbania”, shkruan ajo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029311895370483
array(1) { ["section"]=> string(54) "mbesa-e-berishes-komenton-meten-gjynah-i-shkreti-31273" }