Mbështetje për anëtarësim, Komisioni Europian dhuratë Shqipërisë 90 milion euro

Publikuar tek: ekonomi, më 17:09 23-12-2016 Mbështetje për anëtarësim, Komisioni Europian dhuratë Shqipërisë 90 milion euro

Komisioni Europian i ka dhuruar Shqipërisë 90 milion euro si mbështetje në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Grandi jepet për shtetin ligjor dhe të drejtat themelore. Në mënyrë specifike mbështet luftën kundër korrupsionit dhe reformën në gjyqësor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02354097366333
array(1) { ["section"]=> string(84) "mbeshtetje-per-anetaresim-komisioni-europian-dhurate-shqiperise-90-milion-euro-63552" }