'Mbetësit janë vetëm në trurin tënd demode', Vasili sulmon Ramën: O budalla kyreministër

Publikuar tek: aktualitet, më 12:53 06-12-2018 'Mbetësit janë vetëm në trurin tënd demode', Vasili sulmon Ramën: O budalla kyreministër

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me deklarata e tij për studentët.

"O budalla kryeministër mbetësit janë vetëm në trurin tënd demode. Sot ka vetëm studentë, që marrin apo nuk e marrin provimin e radhës", shkruan Vasili.

Ai i kujton Ramës Ajnshtanin i cili ka mbetur në provime dhe shprehet se ridhënia e provimeve është një mundësi e re për tu provuar për çdo student.

Postimi i plotë:

Kryeminister i cmendur dhe shkooollepak !!!!

Ky kryeminister idiot brockollit turpet me te medha per studentet.

Na thote jo studentet mbetes keshtu po ashtu, qe gjoja nuk i paguan nga taksat per ta.

O budalla kryeminister mbetesit jane vetem ne trurin tend demode.

Sot ka vetem studente, qe marrin apo nuk e marrin provimin e radhes.

Po Ajnshtajnit qe ndryshoi boten, por ka mbetur ne provime cdo ti thuash ti shkollepaku proverbial.

Ridhenia e provimeve eshte nje mundesi e re per tu provuar per cdo student dhe s'mund te jete objekt percmimi dhe stigmatizimi aq me shume nga nje sharlatan te dijes dhe shkences si ti.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tentoi të trafikojë armë në Londër, Krimet e Rënda japin vendimin për Saimir Cullhajn
Protesta e studentëve/ Tërhiqet qeveria, Lindita Nikolla: Shfuqizojmë pikën 4 »
Article Logic
Execution time: 0.1414430141449
array(1) { ["section"]=> string(91) "mbetesit-jane-vetem-ne-trurin-tend-demode-vasili-sulmon-ramen-o-budalla-kyreminister-144139" }