Mbeti jashtë Kuvendit, Agron Duka zgjidhet Ambasador i Paqes

Publikuar tek: aktualitet, më 17:01 01-12-2017 Mbeti jashtë Kuvendit, Agron Duka zgjidhet Ambasador i Paqes

Agron Duka mbeti jashtë Kuvendit në zgjedhjet e 25 qershorit por duket se gjërat po shkojnë më së miri me të, edhe pse pa jetën parlamentare.

Duka është zgjedhur ambasador i paqes nga Federata Universale e Paqes dhe shprehet krenar për këtë arritje.

“Krenar për të kontribuar në këtë mision fisnik jo vetëm brenda vendit por kudo që lind nevoja për të përcjell pa kompromis paqen, për të nënkuptuar zgjidhjen e këtyre dallimeve me mjete paqësore; përmes dialogut, arsimit, njohurive dhe mënyrave më humane”, shkruan Duka ndërsa ndan edhe fotot nga ceremonia.

mb.jpg

mbet2.jpg

mbeti3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi i Emergjencave Civile: Këto janë dy qytetet më të rrezikuara nga përmbytjet në ditët e ardhshme
Rama lëshon paralajmërimin nga buza e Vjosës: Të shpëtojmë jetët, llogaritë i bëjmë kur të dalë dielli »
Article Logic
Execution time: 0.017435073852539
array(1) { ["section"]=> string(66) "mbeti-jashte-kuvendit-agron-duka-zgjidhet-ambasador-i-paqes-101551" }