Mbi një milion euro vlerë, këta janë shqiptarët që kanë grabitur 29 banesa

Publikuar tek: politike, më 13:39 15-01-2016 Mbi një milion euro vlerë, këta janë shqiptarët që kanë grabitur 29 banesa

Identifikohen autorët e 29 grabitjeve të kryera  në provincat e Vareses, Verbanias e novaras në periudhën qershor-korrik 2015.

Pas shumë hetimeve, autoritet italiane kanë identifikuar shtetasit shqiptarë Florian Deda 41 vjeç dhe Klodian Tetaj 29 vjeç si autorët e grabitjeve që arrijnë vlerën e mbi një milion eurove.

Deda dhe Tetaj ndodhen në burg të akuzuar për krime të tjera. Dy shqiptarët tronditën komunitetin korrikun e vitit që lamë pas kur hynë në një vilë në Verbania dhe dhunuan keq pronarin të mbyllur në një dhomë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha sulm Ramës për Reformën në Drejtësi: I zvarritej Nanos dhe i përkulej Metës kur ia lypte nevoja dhe sa kalonte lumin...
Ristani: Referendum? Duhet të marrin pjesë 2 milionë zgjedhës, e pamundur! Lërini maskimet dhe ballot me maska »
Article Logic
Execution time: 0.21704316139221
array(1) { ["section"]=> string(79) "mbi-nje-milion-euro-vlere-keta-jane-shqiptaret-qe-kane-grabitur-29-banesa-30078" }