Mbledhja e qeverisë në Lezhë, banorët presin Ramën me protestë

Publikuar tek: politike, më 17:00 12-01-2018 Mbledhja e qeverisë në Lezhë, banorët presin Ramën me protestë

Kryeministri Edi Rama mblodhi qeverinë në qytetin e Lezhës por banorët e kanë pritur me protestë. 

Shkak është bërë gjendja e rrugës në Torovicë, pasi nuk është mbajtur premtimi për rikonstruksion. Protestuesit e kanë pritur Ramën në qendër të qytetit aty ku dhe mbledhja e qeverisë do të mbahet. 

Sakaq, ministrja Lindita Nikolla, njëkohësisht dhe deputete e qarkut foli me banorët dhe u premtoi rikonstruksionin e rrugës.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U zëvëndësua nga gazetarja, reagon ish-drejtoresha e burgut të grave: Vazhdoj të punoj si zyrtare, falë formimit tim...
E pritën me protesta, Rama ka një mesazh për të rinjtë në Lezhë: I përshëndes... »
Article Logic
Execution time: 0.0048949718475342
array(1) { ["section"]=> string(68) "mbledhja-e-qeverise-ne-lezhe-banoret-presin-ramen-me-proteste-106342" }