Mbledhja e qeverisë sot në Vlorë, Rama sposton një pjesë të axhendës, ç’ka ndodhur

Publikuar tek: politike, më 08:50 13-10-2017 Mbledhja e qeverisë sot në Vlorë, Rama sposton një pjesë të axhendës, ç’ka ndodhur

Ditën e sotme kryeministri Rama ka planifikuar që të mbajë mbledhjen e qeverisë me 13 ministrat e tij në qytetin e Vlorës.

Po ashtu, ditën e djeshme u zbardh edhe axhenda e takimit dyditor në qytetin bregdetar, por seanca e shoqëruar dje me tension prej deputetëve të Partisë Demokratike bëri që Ruçi të shtyjë punimet për mëngjesin e sotëm.

Në këto kushte, Rama ka shtyrë një pjesë të axhendës së parashikuar, pasi punimet në parlament sot nisën në orën 08.30 sic u vendos dje nga kryeparlamentari Ruçi.

Sipas kësaj axhende kreu i qeverisë do të zhvillojë një vizitë në parkun arkeologjik të Orikumit. Në këtë vizitë Rama do të shoqërohet edhe nga ministrat Kumbaro, Gjiknuri dhe kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndarja nga jeta e Dritan Priftit, Kuvendi mban një minutë heshtje
Hipotekat kërkojnë 26 drejtorë, Rama ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë aplikuesit »
Article Logic
Execution time: 0.073542833328247
array(1) { ["section"]=> string(86) "mbledhja-e-qeverise-sot-ne-vlore-rama-sposton-nje-pjese-te-axhendes-c-ka-ndodhur-95722" }