Mblidhen Socialistët, pritet nisja e punimeve të Asamblesë

Publikuar tek: politike, më 09:02 23-04-2016 Mblidhen Socialistët, pritet nisja e punimeve të Asamblesë

Mblidhen Socialistët, teksa presin nisjen e punimeve të Asamnblesë Kombëtare të partisë së tyre, pas ditësh nga punimet e Kongresit sot Asambleja do të zgjidhë sekretarin e përgjithshëm.

Dy pretendentët janë sekretari aktual Gramoz Ruçi dhe dhe deputeti Taulant Balla, po kushtu gjatë punimeve të Asamblesë do të zgjidhet edhe sekretari organizativ, post të cilin e mban Blendi Klosi. Me shumë gjasa sekretar organizativ do të zgjidhet Bashkim Fino për faktin se Klosi mban postin e ministrit dhe është tërësisht i angazhuar..

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Detaji i pazbuluar/ Përjashtimi i Berishës nga Kuvendi? Ish-bashkëpunëtori s’e ‘’tradhëtoi’’
Rama: ‘’Referendumi ishte një ushtrim i shkëlqyer demokratik’’ »
Article Logic
Execution time: 0.16011190414429
array(1) { ["section"]=> string(63) "mblidhen-socialistet-pritet-nisja-e-punimeve-te-asamblese-38447" }