Mblidhet për të parën herë Komisioni Hetimor për CEZ-in, mungon opozita. Balla: 414 miliardë euro dëm

Publikuar tek: politike, më 09:25 26-04-2016 Mblidhet për të parën herë Komisioni Hetimor për CEZ-in, mungon opozita. Balla: 414 miliardë euro dëm

Mblidhet për të parën herë Komisioni Hetimor Parlamentar për çështjen e CEZ-it.

Deputetët e opozitës e kanë bojkotuar komisionin, ndërkohë që deputeti socialist Taulant Balla listoi të gjitha borxhet dhe shkeljet që ka kryer CEZ-i.

“414 miliardë euro janë dëmet, ndërsa 13 miliardë dëm janë shkaktuar për rivlerësimin e borxhit të keq’’, tha Balla.

Ai ka kërkuar më tej hetim të plotë për aktivitetin e CEZ-it.

‘’Përmes këtij komisioni hetimor, të kryejë një hetim të plotë parlamentar. Të hetohet aktiviteti i CEZ. ‘’, theksoi më tej Balla.

Punimet e komisionit hetimor vazhdojnë, ndërsa priten zhvillime për rrugën që do marrë ky hetim parlamentar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spahiu thirrje popullit pas daljes së dokumentit të pasurisë: T’i lajmë borxhet djalit të Ramës
Mblidhet për të parën herë Komisioni Hetimor për CEZ-in,Balla: 414 milionë euro dëm, do thirret për të dëshmuar Berisha »
Article Logic
Execution time: 0.018779993057251
array(1) { ["section"]=> string(104) "mblidhet-per-te-paren-here-komisioni-hetimor-per-cez-in-mungon-opozita-balla-414-miliarde-euro-dem-38710" }