Mbrojtësi 21 vjeçar grumbullohet me kombëtaren KUQ E ZI

Publikuar tek: sport, më 11:42 19-05-2019 Mbrojtësi 21 vjeçar grumbullohet me kombëtaren KUQ E ZI

Tashmë është zyrtare, Leonardo Maloku është prurja e parë në kombëtares shqiptare të futbollit. Nuk bëhet fjalë për një ftesë nga kombëtarja A kuqezi, por për atë U-21.

 

Maloku ka fituar besimin e teknikut Alban Bushi, i cili i ka besuar cilësive të 21 vjeçarit për tre takimet e radhës më 7 qershor ndaj Turqisë (kualifikuese e Europianit) dhe ndaj Uellsit (miqësore) , dy ditë më vonë

Shqipëria do të luaj dy miqësoret brenda dy ditësh. Fillimisht me datat 9 dhe 11, ku përballë do të gjej në të dy rastet, Uellsin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022310018539429
array(1) { ["section"]=> string(62) "mbrojtesi-21-vjecar-grumbullohet-me-kombetaren-kuq-e-zi-164858" }