‘Mbyllen çdo ditë 45 biznese’, Ahmetaj përgjigjet me SHIFRA: Dua t’jua kujtoj korbave të dëshpëruar

Publikuar tek: politike, më 09:17 09-08-2018 ‘Mbyllen çdo ditë 45 biznese’, Ahmetaj përgjigjet me SHIFRA: Dua t’jua kujtoj korbave të dëshpëruar

Ministri i Financave dhe Ekonomisë i përgjigjet deklaratave të opozitës për bizneset dhe punësimin.

 

Ditën e djeshme ishte kryedemokrati Lulzim Basha i cili deklaroi se në Shqippëri mbyllen çdo ditë 45 biznese. Ndërsa ministri Ahmetaj jep tashmë një kundërpërgjigje.

“E vërteta e punësimit, bizneseve të reja dhe ecurisë ekonomike!

Qershor 2017- Qershor 2018, janë 38 mijë vende të reja pune në ekonomi.

Në shtatë-mujorin e parë të vitit 2018, janë shtuar mbi 10 mijë biznese të reja (efekti neto nga diferenca mes bizneseve të reja të regjistruara rishtazi dhe atyre të çregjistruara)

Dhe sa për t'ju kujtuar korbave të dëshpëruar....rritja ekonomike aktualisht është 4.5 herë më e lartë se ajo që gjetëm në 2013!”, shprehet ministri.

38779253_1718608854925398_80858853905793024_n.jpg

38747473_1718609028258714_6130706790133792768_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha: Ky është rekordi i ri i bandës së hajdutëve “Rilindja”
Apeli rrëzon Adriatik Llallën »
Article Logic
Execution time: 0.024034976959229
array(1) { ["section"]=> string(102) "mbyllen-cdo-dite-45-biznese-ahmetaj-pergjigjet-me-shifra-dua-t-jua-kujtoj-korbave-te-deshperuar-130585" }