Mbyllen shkollat dhe universitetet në Kosovë, çfarë ka ndodhur

Publikuar tek: rajon, më 10:30 12-03-2018 Mbyllen shkollat dhe universitetet në Kosovë, çfarë ka ndodhur

Mbyllen të gjitha shkollat dhe universitetet në Kosovë. Shkak është bërë një grevë e përgjthshme e mësuesve dhe pedagogëve.

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se greva është organizuar Sindikata e Bashkaur e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Sindikata ka paralajmëruar më herët se nëse Qeveria e Kosovës nuk reflekton ndaj kërkesave për ligjin e vitet e 90-ta do të hyjë në grevë të përgjithshme.

SBASHK kërkon plotësimin e kërkesave të mësimdhënësve dhe që Ligji mbi statusin e punëtorëve të arsimit shqip të Republikës së Kosovës për vitet e 90-ta të marrë dritën e gjelbër dhe të shkojë në Parlament

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëfehet killeri shqiptar: Si e vrava avokatin grek
Zyrtari i lartë i SHBA takim me Thaçin: Duhet dialog me Serbinë »
Article Logic
Execution time: 0.0044059753417969
array(1) { ["section"]=> string(68) "mbyllen-shkollat-dhe-universitetet-ne-kosove-cfare-ka-ndodhur-112977" }