Mbyllet numërimi në Pukë, LSI forcë e parë, PS e fundit

Publikuar tek: politike, më 06:33 24-06-2015 Mbyllet numërimi në Pukë, LSI forcë e parë, PS e fundit

Mbyllet numërimi për këshillin bashkiak në Pukë. Sipas të dhënave që marrin nga Puka, LSI kryeson dy partitë e tjera, Partinë Demokratike por edhe Partinë Socialiste.

LSI ka 1173 vota, ndërkohë që PD renditet e dyta me 333 vota dhe Partia Socialiste e treta, me 287 vota.

Kujtojmë se në Pukë ka fituar kandidati I përbashkët I PS-së dhe LSI-së, Gjon Gjonaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reportazh/Ora 03.00, në KZAZ nr 32 në Tiranë. LSI dyfishon rezultatin, PS humb 4000 vota. Po c’ka nodhur?
Këshilli bashkiak në Tiranë/Numërimi i gjysmave të kutive, PS e para »
Article Logic
Execution time: 0.0040788650512695
array(1) { ["section"]=> string(59) "mbyllet-numerimi-ne-puke-lsi-force-e-pare-ps-e-fundit-14492" }