Mbyllja e ARMO, reagon ish-ministri socialist: Është një problem kritik për punëtorët dhe banorët e zonës

Publikuar tek: ekonomi, më 00:37 24-01-2018 Mbyllja e ARMO, reagon ish-ministri socialist: Është një problem kritik për punëtorët dhe banorët e zonës

Mbyllja e ARMO dhe borxhi i saj karshi shtetit shqiptar është një temat më të diskutura kohët e fundit.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar dhe ish-ministri i Financave, Arben Malaj.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Malaj shkruan për 6 problemet që ka kjo rafineri.

“Në situatën aktuale bërja efektive e ARMO është jo e lehtë”, shkruan Arben Malaj ndër të tjera.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_13.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019134044647217
array(1) { ["section"]=> string(110) "mbyllja-e-armo-reagon-ish-ministri-socialist-eshte-nje-problem-kritik-per-punetoret-dhe-banoret-e-zones-107693" }