Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres janarin ...

Publikuar tek: politike, më 10:55 11-10-2018 Mbyllja e lojërave të fatit, Veliaj: Mezi pres janarin ... Foto e publikuar nga Veliaj

Nga 1 janari nuk do të shikoni asnjë pikë bastesh apo kazino në Tiranë dhe në gjithë territorin e Shqipërisë.

 

Vendimi i qeverisë për të  mos lejuar hapjen e bizneseve të lojërave të fatit  është përshëndetur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, i cili përmes një postimi në twitter, shkruan se ndalimi me ligj i pikave të basteve e kazinove, është vendimi më fisnik e i guximshëm në dobi të familjeve shqiptare.

“Qeverisja e @ediramaal i ka sjelle sh të mira këtij vendi e më mirë se unë për këtë do flasë historia! Ama ndalimi me ligj i pikave te basteve e kazinove, është vendimi me fisnik e i guximshëm ne dobi te familjeve shqiptare! Mezi pres Janarin 2019 e @BashkiaTirane pa baste”, shkruan Veliaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braçe ‘gozhdon’ Ahmetajn, Bashkim Fino ngrihet në këmbë dhe e duartroket: Bravo, bravo! (Akuzat për Armando Dukën)
‘Babalja”, Xhafaj: Boll kam folur. Prokuroria po heton »
Article Logic
Execution time: 0.024001121520996
array(1) { ["section"]=> string(59) "mbyllja-e-lojerave-te-fatit-veliaj-mezi-pres-janarin-137409" }