Mbytet një grua në Velipojë, ish-kryetarja e AMA-s: Isha pak metra larg, mora urgjencën por...

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 10-08-2018 Mbytet një grua në Velipojë, ish-kryetarja e AMA-s: Isha pak metra larg, mora urgjencën por...

Një grua është mbytur në plazhin e Velipojës.

Paraprakisht dyshohet se gruaja ka patur probleme me zemrën ndërsa shumë akuzojnë ambulancën se erdhi me vonesë pavarësisht se pushuesit e kanë nxjerrë gruan e moshës 70 vjeçare në breg.

Një nga dëshmitarët okularë ka qenë edhe ish-kryetarja e AMA-s Endira Bushati e cila thotë se ambulanca ka mbërritur  pas 35 minutash.

“Pak metra larg.... I telefonoj menjëherë 127, të afishuar si Urgjenca Mjekësore.....dhe më përgjigjet: “Bjeri celularit 068.....”.... e thotë aq shpejt sa nuk fiksohet dhe e mbyll....

I telefonoj 129....disa herë....2 herë nuk përgjigjet....në fund po.....

Ndërkohë, 2 djem të rinj të Resortit Europa Park me përkushtim të lartë, tentojnë ta risjellin në jetë....

Ambulanca vjen pas 35 minutash...”, shkruan Bushati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026456117630005
array(1) { ["section"]=> string(95) "mbytet-nje-grua-ne-velipoje-ish-kryetarja-e-ama-s-isha-pak-metra-larg-mora-urgjencen-por-130711" }