Më 5 shtator, Kosova luan ndeshjen e parë në elemintoret e një Botërori

Publikuar tek: sport, më 20:41 09-06-2016 Më 5 shtator, Kosova luan ndeshjen e parë në elemintoret e një Botërori

Më datë 5 shtator të këtij viti, Përfaqësuesja e Kosovës do të luaj ndeshjen e parë në eleminatoret e një Botërori.

Finlanda do të jetë mikpritësja për kosovarët në ndeshjen e parë në garën e kompeticionit më të rëndësishëm futbollistik në botë.

Skuadra e Albert Bunjakut do të kërkojë kualifikimin në Rusi 2018 përballë kundërshtarëve seriozë dhe të një niveli të lartë si Kroacia, Ukraina, Turqia dhe Islanda. Ndonëse në letër ky nuk përfshihet në grupet e “pamundura”, për një ekip të ri si ai i Kosovës, vështirësia do të jetë e konsiderueshme. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « UEFA cakton grupin ku Kosova do të luaj për “Botërorin 2018”, i ndalohet përballja me dy shtete
Përballja e Taulantit dhe Granitit, kryefjalë e mediave të huaja »
Article Logic
Execution time: 0.019501924514771
array(1) { ["section"]=> string(76) "me-5-shtator-kosova-luan-ndeshjen-e-pare-ne-elemintoret-e-nje-boterori-43018" }