Më këtë performancë fantastike, Dua Lipa pretendon çmimin si ‘Zëri i 2016’

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:36 04-01-2016

Së bashku me 14 artistë të tjerë, Dua Lipa është bërë pjesë e garës për ‘Zërin e 2016-ës’ që organizohet nga gjigandi BBC.

“Sound of ...” është çmim që ndahet që nga viti 2003 nga kritikët dhe figura të rëndësishme të industrisë së muzikës, ndërsa më parë këtë çmim e kanë fituar këngëtarë si Sam Smith, Adele dhe Jessie J.

Lipa ka performuar live në studion e BBC, hitin e saj ‘Be the one’, dhe komentet për nivelin e treguar janë të tepërta. Më 8 janar do të bëhet i ditur fituesi i këtij viti.

Lista e plotë përbëhet nga:

Izzy Bizu

Blossoms

Alessia Cara

Loyle Carner

Frances

Jack Garratt

J Hus

Dua Lipa

Mabel

Billie Marten

Mura Masa

NAO

Rat Boy

Section Boyz

WSTRN

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027148008346558
array(1) { ["section"]=> string(77) "me-kete-performance-fantastike-dua-lipa-pretendon-cmimin-si-zeri-i-2016-29140" }