Me lot në sy, George W Bush i jep babait lamturën e fundit

Publikuar tek: bota, më 20:35 05-12-2018 Me lot në sy, George W Bush i jep babait lamturën e fundit

Me lot në sy e përcolli George W. Bush babain e tij për në banesën e fundit.

Për të nderuar kujtimin ish-presidentit amerikan George H.W. Bush dhe për ta përcjellë atë, u mblodhën disa prej udhëheqësve të SHBA-ve, qindra personalitete, kryetarë shtetesh dhe anëtarë të familjes në Katedralen Kombëtare të Uashingtonit.

Ndërsa djali i tij, presidenti i 43-të i SHBA-ve, i cili eci në gjurmët e të atit, tregoi se si me përkëdheli e quante '41'.

'Ai ishte një njeri me të vërtetë optimist', tha Bush, duke e përshkruar të ndjerin si babain më të mirë.

'Babai më i mirë që mund të kishte një djalë apo një vajzë', shtoi George W Bush, teksa tregoi fjalët e fundit të presidentit të ndjerë.

"Babi, unë të dua dhe ti ke qenë një baba i mrekullueshëm, i thashë. Dhe fjalët e fundit që ai do të thoshte ndonjëherë në tokë ishin 'Unë të dua, gjithashtu', tregoi Bush.

hgk.jpg

bush-laura.jpg

GeorgeBushAP970.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0046348571777344
array(1) { ["section"]=> string(64) "me-lot-ne-sy-george-w-bush-i-jep-babait-lamturen-e-fundit-144056" }