Me VIDEO: Ja si u rrëmbyen natën protestuesit, me ftohtësi kriminale

Publikuar tek: politike, më 11:58 16-04-2018 Me VIDEO: Ja si u rrëmbyen natën protestuesit, me ftohtësi kriminale Pamje nga video

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar edhe njëherë videon e arrestimit të qytetarëve kuksianë, teksa ka akuzuar prokurorinë se ka falsifikuar orën e arrestimit.

Sipas Bashës, pamjet vërtetojnë rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës dëshmojnë se arrestimet e tyre janë bërë në mënyrë të paligjshme, dhe më pas policia dhe prokuroria kanë fallsifikuar në bashkëpunim me njëra-tjetrën dokumentat zyrtare.

Reagimi i plotë:

Pamjet që vërtetojnë rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës dëshmojnë se arrestimet e tyre janë bërë në mënyrë të paligjshme, dhe më pas policia dhe prokuroria kanë fallsifikuar në bashkëpunim me njëra-tjetrën dokumentat zyrtare.

Ky është një krim shtetëror i kryer me ftohtësi kriminale dhe në bashkëpunim kriminal mes policisë dhe prokurorisë!

Ky krim shtetëror tregon qartë se në Shqipëri është instaluar një polici dhe prokurori politike dhe ekstraligjore, e cila shkel dhe dhunon të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptarë sepse është vënë në shërbim të regjimit të Edi Ramës. Misioni i këtyre institucioneve të kapura nuk është lufta kundër krimit dhe korrupsionit, por lufta kundër çdokujt që rrezikon apo kundërshton regjimin e Edi Ramës.

Krimi shtetëror i rrëmbimit dhe burgosjes së paligjshme të qytetarëve të pafajshëm kuksianë duhet të ndëshkohet.

Kjo është thirrje për një reagim popullor kundër padrejtësisë ndaj kuksianëve kurajozë që mbahen si kriminelë në burg, ndërkohë që kriminelët e vërtetë janë të lirë.

Ne jemi me kuksianët. Ne jemi me popullin. Ky regjim kriminal duhet të ndalet dhe se bashku duhet të rivendosim demokracinë, drejtësinë dhe dinjitetin e njerëzve të thjeshtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhafaj flet për krimin, PD konferencë URGJENTE: Kemi prova, NUK KA QETËSI për Edi Ramën
Sjellja e PD-së në Parlament, Balla: Kundër reformës në drejtësi dhe hapjes së negociatave »
Article Logic
Execution time: 0.02151894569397
array(1) { ["section"]=> string(73) "me-video-ja-si-u-rrembyen-naten-protestuesit-me-ftohtesi-kriminale-117067" }