Mediat në Kosovë sulmojnë pa mëshirë Edi Ramën: Fut duart në xhepat e kosovarëve përmes Shefqet Kastratit(VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 16:49 29-03-2018 Mediat në Kosovë sulmojnë pa mëshirë Edi Ramën: Fut duart në xhepat e kosovarëve përmes Shefqet Kastratit(VIDEO)

Vendosja e tarifës së kalimit në Rrugën e Kombit ka shkaktuar debate e akuza jo vetëm në politikë, por edhe te ata që preken direkt, qytetarët.

Pjesa më e madhe e këtyre të fundit pritet të jenë shqiptarë nga Kosova, të cilët si çdo vit do dynden drejt Shqipërisë për pushimet verore.

Por të ashpra me vendimin e qeverisë Rama për “taksën e Rrugës së Kombit” kanë qenë edhe mediat në Kosovë.

Televizioni më i ri aty, “T7”, i gazetarit Berat Buzhala, përmes një kronike të gjatë sulmon pa mëshirë kryeministrin shqiptar Edi Rama duke e akuzuar se po fut duart në xhepat e kosovarëve përmes oligarkut Shefqet Kastrati.

Kastrati është pronar i një prej tre firmave që kanë marrë koncesionin e mirëmbajtjes së Rrugës së Kombit.

Për më tepër ndiqni videon:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitja e pronave në bregdet: Në '45-ën përdorën pushkët, sot po përdorin ligjin
Bregdeti, Artan Lame: Çfarë do ndodhë me tokat dhe kush do mbajë përgjegjësi (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.014795780181885
array(1) { ["section"]=> string(117) "mediat-ne-kosove-sulmojne-pa-meshire-edi-ramen-fut-duart-ne-xhepat-e-kosovareve-permes-shefqet-kastratit-video-114975" }