Mediat shqiptare nuk ndalohen të filmojnë procesin e varrimit të Kacifas, lejohen vetëm ato greke

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 08-11-2018 Mediat shqiptare nuk ndalohen të filmojnë procesin e varrimit të Kacifas, lejohen vetëm ato greke

Në këto momente po përcillet për në banesën e fundit trupi i pajetë i ekstremistit grek Kostandinos Kacifas.

Ndërkohë kamerat e televizioneve shqiptare nuk janë lejuar të afrohen për të filmuar procesin kur arkmorti u bë njësh me tokën.  Mësohet se aty janë lejuar vetëm mediat greke.

Mijëra grekë kanë marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të ekstremistit, të cilët kanë lëshuar vazhdimisht thirrje rraciste.

Disa prej televizioneve shqiptare të pranishme sot në Bularat kanë zgjedhur ta raportojnë live atë që po ndodh atje, ku ngjarja përtej humbjes së një jete po përdoret nga ana e palës greke politikisht.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turpi grek i Bularatit, varroset me ceremonial një terrorist
‘Grekët varrosën sot flamurin”, historiani i nxjerr me FOTO dhe EMRA: Kolonelët dhe gjeneralët e ‘Agimit të Artë’ në Bularat »
Article Logic
Execution time: 0.0046992301940918
array(1) { ["section"]=> string(103) "mediat-shqiptare-nuk-ndalohen-te-filmojne-procesin-e-varrimit-te-kacifas-lejohen-vetem-ato-greke-140748" }