Mediat turke: 5 milion njerëz mbushën sheshin e Stambollit (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:24 07-08-2016 Mediat turke: 5 milion njerëz mbushën sheshin e Stambollit (Foto)

Është mbajtur sot në Stamboll protesta madhështore “Demokracia dhe Martirët”, për të festuar dështimin e grushtit të shtetit një muaj më parë.

Ajo që ka rënë në sy ishte prezenca e madhe e qytetarëve që mbushën sheshet kryesore jo vetëm në Stamboll por edhe në qytetet e tjera turke. Sipas Anadolu Agency në sheshin qëndror të Stambollit, aty ku mbajti fjalimin edhe presidenti Erdogan, ishin të pranishëm plot 5 milion qytetarë.

Screasdsfffshot_1_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022931098937988
array(1) { ["section"]=> string(68) "mediat-turke-5-milion-njerez-mbushen-sheshin-e-stambollit-foto-49063" }