Melania Trump hedh në gjyq median e madhe britanike

Publikuar tek: bota, më 13:51 24-08-2016 Melania Trump hedh në gjyq median e madhe britanike

Melania Trump, bashkëshortja e kandidatit republikan për president Donald Trump ka depozituar në gjykatë një padi kundrejt mediave të ndryshme me arsyen e keqinformimit dhe prishjes së imazhit.

Avokati i saj, Charles Harder tha për ‘Politico’ se Trump ka depozituar padi në gjykatë kundrejt ‘Dailymail’ dhe disa tabloidëve të tjerë, pasi këta të fundit kanë publikuar lajme të rreme kus ipas tyre Melania ka punur si eskortë kur ka realizuar setin e parë fotohrafik në vitet ‘90

“Këto nuk janë aspak të vërteta dhe kalojnë kufijtë e raportimeve profesionale” ka thënë avokati i saj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029140949249268
array(1) { ["section"]=> string(57) "melania-trump-hedh-ne-gjyq-median-e-madhe-britanike-50722" }