Memaliaj zgjedh Durim Roshin kryebashkiak përballë 4 kandidatëve të tjerë

Publikuar tek: politike, më 18:08 22-06-2015 Memaliaj zgjedh Durim Roshin kryebashkiak përballë 4 kandidatëve të tjerë Grafiku i Memaliajt

Edhe në Memaliaj ka përfunduar procesi numërimit dhe ka rezultuar fitues kandidati i ASHE Durim Roshi i cili ka marrë  2860 vota kundrejt votave që kanë marrë kandidati i djathtë, ai i PSD-së dhe kandidati i Pavarur.

Roshi ka mundur të fitojë kundrejt Albert Malajt i ardhur nga rradhët e PSD, kandidatit të aleancës së djathtë Sadik Xhellilit, kandidatit të PMDPSH Arjan Zeqaj si dhe kandidatit të pavarur Astrit Dervishi. Kështu Durim Roshi ka marrë 47.9 % të votave që kanë mjaftuar për ta shpallur kryebashkiak të Memaliajt.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « REZULTATET 18:50/E majta fiton 26 bashki, e djathta 11
Armando Subashi fiton në Fier me mbi 10 mijë vota »
Article Logic
Execution time: 0.031755924224854
array(1) { ["section"]=> string(79) "memaliaj-zgjedh-durim-roshin-kryebashkiak-perballe-4-kandidateve-te-tjere-14359" }