Mendoi se shkeli finishin, atletja amerikane feston para kohe, por humbet vendin e tretë (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 07:41 25-08-2015

Eshtë vënë në qendër të medias amerikane dhe ndërkombëtare, por edhe video po qarkullon në rrjetet sociale garuesja amerikane Molly Huddle, që mori pjesë në kampionatin botëror të Atletikës që po zhvillohen në Pekin.

Shkak, është bërë festa e saj para kohe pasi mendoi se fitoi vendin e tretë në garën e 10 mijë metrave. Por gaboi.

Ndërsa mendoi të festonte pak sekonda para se të hidhte hapin në finish, atletja tjetër amerikane Emily Infeld u tregua më e shkathët, duke e shkelur finishin me një hap të madh.

Pasi e mori vesh atletja shpërtheu në lot, por kaq ishte e thënë. Ky mund të ishte edhe botërori i saj i fundit si atlete.

Më shumë në këtë kategori: « Vdes pas përplasjes piloti i Formual 1, mori goditje të rënda në kokë (VIDEO)
Danimarka publikon listën anti-Shqipëri: Luftojmë për tre pikët »
Execution time: 0.021440982818604
array(1) { ["section"]=> string(98) "mendoi-se-shkeli-finishin-atletja-amerikane-feston-para-kohe-por-humbet-vendin-e-trete-video-19099" }