Mëngjesi i Ramës sot nis nga një qytet mesjetar (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:17 27-07-2017 Mëngjesi i Ramës sot nis nga një qytet mesjetar (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka postuar këtë mëngjes pamje nga qyteti mesjetar i Sardës.

Ky qytet, monument kulture i kategorisë së parë ndodhet në ishullin e Shurdhahut në Shkodër.

Sipas kryeministrit në këtë zonë sapo ka përfunduar aksioni i pastrimit dhe është gati të presë këdo që dëshiron ta vizitojë.

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto pamje nga Sarda, qyteti mesjetar në ishullin e Shurdhahut, Shkodër, monument kulture i kategorisë së parë, ku sapo ka përfunduar aksioni i pastrimit nga misionin arkeologjik franko-shqiptar”, shkruan Rama.

  

sardna.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.58011102676392
array(1) { ["section"]=> string(58) "mengjesi-i-rames-sot-nis-nga-nje-qytet-mesjetar-foto-87481" }