Meraku i fundit... nga Bujar Kapexhiu

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:30 16-01-2018 Meraku i fundit... nga Bujar Kapexhiu

Karikaturisti Bujar Kapexhiu, vazhdon të godasë me origjinalitetin e krijimtarinë e tij.

Në kuadër të “luftës” për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Kapexhiu ka realizuar këtë karikaturë që ka në qendër kryeministrin Edi Rama dhe deputetin e PS Bashkim Fino i cili po garon për postin e Presidentit përballë Armand Dukës.

“Meraku i fundit”, e titullon karikaturën mjeshtri ndërsa shton në “gojën” e shefit të qeverisë: “I mora të gjitha, tani edhe federatën e të rrimë rehat”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041574001312256
array(1) { ["section"]=> string(41) "meraku-i-fundit-nga-bujar-kapexhiu-106728" }