"Mercedes" dizajnon një super-jaht, por vetëm 10 copë do të prodhohen (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:49 19-04-2016

Mercedes-Benz do të prodhojë 10 jahte nga më të veçantët në botë. I quajtur Mercedes-Benz Arroë460-Granturismo, modeli do ketë një dizajn tepër të veçantë dhe në të do të instalohen të gjitha teknologjitë që Mercedes disponon.

Jahti do të jetë 14 metar i gjatë, do ketë dy motorë nafte Yanmar 480 kuaj fuqi secili, ndërsa brenda do të jetë i veshur me lëkurë dhe dru eukalipti. Dizajni i brendshëm do të jetë unik për çdo një nga 10 modelet që do të prodhohen. Për më shumë informacion vizitoni: Mercedes-Benz

mercedes-benz-yacht-05.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.10356593132019
array(1) { ["section"]=> string(77) "mercedes-dizajnon-nje-super-jaht-por-vetem-10-cope-do-te-prodhohen-foto-38099" }