Mercedes shëtit makinën pa shofer në rrugët e Kalifornisë, mahniten kalimtarët (Foto/Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:58 09-03-2015 Mercedes shëtit makinën pa shofer në rrugët e Kalifornisë, mahniten kalimtarët (Foto/Video)

Mercedes ka vendosur të nxjerrë në paradë prototipin e makinës pa shofer në rrugët e San Francisco-s dhe reagimet kanë qenë mjaft pozitive.

Kalimtarët janë shprehur se makina është “e ardhmja” e bërë realitet. Makina F-015 nga Mercedes u prezantua këtë fillim viti në panairin teknologjik të “CES”, e thashmë është fotografuar gjatë paradës së saj në rrugët e Kalifornisë.

Makina është quajtur “ luks në lëvizje” dhe njerëzit janë emocionuar duke parë Mercedes të dizajnojë makinën e së ardhmes.

Çdo gjë në makinë është LED dhe kur ajo ndjen që përpara ndodhet një kalimtar, projekton në rrugë vijat e bardha.

Video:

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028264045715332
array(1) { ["section"]=> string(93) "mercedes-shetit-makinen-pa-shofer-ne-rruget-e-kalifornise-mahniten-kalimtaret-foto-video-5388" }