Merita Halili, këngëtarja shfaqet me zë magjik në këngën “Sa bukur na ka dalë nusja” (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:34 21-05-2016

E keni harruar Merita Halilin dhe zërin e saj? Ndoshta mund ta keni harruar, por ajo përkrah mikes së saj në New Jork, këndon këngën “Sa bukur na ka dalë nusja”.

Me një zë që nuk ka humbur asgjë nga ajo që të gjithë mbajnë mend, Merita Halili, vetëm nën tingujt e firzarmonikës, dhe nën zërin e dytë të Eli Farës, i jep tonalitet dhe qartësi të jashtëzakonshme këngës.

Eli Fara ka ditëlindjen por ajo gjendet në Nju Jork, prezente në një dasëm, të Arlinda Balidemaj, vajza që para se të martohet, ka ndarë me miqtë e saj këtë video.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ukrainasit zgjedhin Shqipërinë për të pushuar, mbërrijnë 80 turistët e parë
Inva Mula, sopranoja e parë shqiptare që këndon në Beograd? Tole "zbulon" Tefta Tashko Koçon »
Article Logic
Execution time: 0.066694974899292
array(1) { ["section"]=> string(93) "merita-halili-kengetarja-shfaqet-me-ze-magjik-ne-kengen-sa-bukur-na-ka-dale-nusja-video-41079" }