Merr fund ankthi në Paris, policia arreston pengmarrësin

Publikuar tek: bota, më 21:16 12-06-2018 Merr fund ankthi në Paris, policia arreston pengmarrësin Nga vendngjrja në Paris

Policia e Parisit i ka dhënë fund pengmarrjes së shënuar ditën e sotme në kryeqytetin e Francës, ndërsa kanë arrestuar pengmarrësin dhe kanë liruar dy pengjet.

 

Forca të shumta policore u thirrën në vendin e ngjarje, ku pretendohej se një person ishte i armatosur me një bombë dhe një pistoletë dhe se kishte marrë peng tre persona, përfshirë një grua shtatzënë.

Pengmarrësi i cili synonte të kishte një bisedë zyrtare me Ambasadën iraniane dhe qeverinë franceze, kishte spërkatur me benzinë pengjet e tij ndërsa kërcënonte se do t’u vinte flakën.

Sakaq situata është kthyer në normalitet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Terrorizohet përsëri Parisi, një armatosur merr peng disa persona
I tha “Fu*ck off”, Donald Trump shpërthen ndaj Robert De Niros: Ke ngrënë shumë goditje në kokë »
Article Logic
Execution time: 0.0041990280151367
array(1) { ["section"]=> string(62) "merr-fund-ankthi-ne-paris-policia-arreston-pengmarresin-124157" }