Merr shtetësinë e Kosovës, analisti nga Shqipëria del kundër "rrymës" dhe jep shifrën e frikshme

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:21 16-03-2017 Merr shtetësinë e Kosovës, analisti nga Shqipëria del kundër

Analisti nga Shqipëria, Adri Nurellari ka marrë nënshtetësinë e Kosovës. Vetë Nurellari ka publikuar dekretin e firmosur nga presidenti Hashim Thaçi, ndërsa i shprehet i kënaqur me këtë vendim.

Por, Nurellari ka bërë të ditur një shifër të frikshme kur ka treguar se nga 2009 deri në 2017-ën, 37 mijë qytetarë të Kosovës kanë heque dotë nga shtetësia e tyre.

“Më në fund jam bërë shtetas i Republikës së Kosovës. Falënderoj Presidentin Thaçi për dekretin e dhënies së shtetësisë. Nga viti 2009 deri në janar të 2017-ës thuhet se mbi 37 000 qytetarë të Kosovës kanë hequr dorë nga shtetësia kosovare dhe shpresoj që kjo prirje disfatiste të marrë sa më shpejt fund dhe të rimëkëmbet besimi tek e ardhmja e Republikës së Kosovës”, shkruan Nurellari. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024020195007324
array(1) { ["section"]=> string(99) "merr-shtetesine-e-kosoves-analisti-nga-shqiperia-del-kunder-rrymes-dhe-jep-shifren-e-frikshme-72106" }