Mesazh për rajonin? Rama: Vetëvendosja e shqiptarëve e vetmja rrugë për të bërë shtet

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:04 28-04-2017 Mesazh për rajonin? Rama: Vetëvendosja e shqiptarëve e vetmja rrugë për të bërë shtet

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një fotoje të publikuar në facebook ka kujtuar se sot është 105 vjetori i themelimit të federatës panshqiptare "Vatra", ditë e shënuar për kombin shqiptar.

Në postimin e tij  ai thotë se vetëvendosja e shqiptarëve është e vetmja rrugë për të bërë shtet.

“105 vjetori i themelimit të federatës panshqiptare "Vatra", datë e shënuar në kujtesën kombëtare, duhet medituar si një shembull përbashkimi rreth të drejtave kushtetuese dhe sovrane për vetëvendosje të popullit shqiptar, e vetmja rrugë për të bërë shtet”, shkruan Rama në postimin e tij.

55555555555555.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021378993988037
array(1) { ["section"]=> string(89) "mesazh-per-rajonin-rama-vetevendosja-e-shqiptareve-e-vetmja-rruge-per-te-bere-shtet-76806" }