Mesazhi emocionues i Leos së vogël dhe përgjigja inkurajuese e Ilir Hoxhollit

Publikuar tek: aktualitet, më 19:28 06-10-2016 Mesazhi emocionues i Leos së vogël dhe përgjigja inkurajuese e Ilir Hoxhollit

Leo i vogël dhe familja e tij i janë thellësisht mirënjohës bamirësit Ilir Hoxholli dhe deputetes Mesila Doda, për ndihmën që i ofruan djalit të vogël që e kishte të pamundur të shkonte në shkollë për shkak të problemeve me këmbët.

“Xhaxhi Ilir, të kam shumë xhan”, shkruan Leo i vogël në rreshtat e fletores së tij, ndërsa Hoxholli i jep kurajo atij dhe çdokujt tjetër.

“Leo njerëzit e mirë Zoti i sprovon me shumë gjëra, edhe me shëndetin miku im i vogël. Ndihmën e Tij e tregon duke i afruar njerëzit pranë teje. Ti ke shumë miq dhe xhaxhi Liri të falenderon shumë që më ke futur dhe mua në listën e miqve, më ke dhuruar dashuri, më ke dhënë forcë... Ti mbase nuk e di sa forcë ka buzëqeshja jote, por ajo më mban mua në këmbë për të vazhduar rrugën e bamirësisë pavarësisht zhgënjimeve që hasim në përditshmërinë tonë. Leo unë i lutem Zotit dhe kam shpresë se ti një ditë do të ecësh, mbase do vi një ditë të më ndihmosh mua të çohem me vështirësinë e moshës në këmbë, se kështu është bota Leo, dikush gjithmonë do të ketë nevojë për dikë tjetër. Nesër do të jesh ti që do t'i zgjatësh dorën dikujt, e dikush tjetër do të ketë xhan për të ta bërë jetën të bukur, siç ma zbukurove ti sot, miku im, shoku im i vogël. Një shkrim i shpejtë sepse ne nuk na duhen zbukurimet, na duhet përmbajtja dhe ne të dy e kuptojmë mirë njëri tjetrin... Të falenderoj nga zemra që më bëre pjesë të jetës tënde, të falenderoj që më ke xhan, edhe pse ne të rriturit bëjmë gabime, ju përsëri na keni xhan, pa interes ashtu me buzëqeshjen që të buron nga shpirti.

Edhe unë të kam xhan Leo...

Bashkë do ja dalim Ervin Anxhela”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Durrës, djali qëllon mbi babanë me armë zjarri dhe e plagos rëndë
Mega-gjobë 100 milionë lekë për biznesin, Presidenti: Jemi konform rregullave »
Article Logic
Execution time: 0.004572868347168
array(1) { ["section"]=> string(83) "mesazhi-emocionues-i-leos-se-vogel-dhe-pergjigja-inkurajuese-e-ilir-hoxhollit-55314" }