Mesfushori i ri i kombëtares tregon emocionet kur mori ftesën nga FSHF

Publikuar tek: sport, më 20:09 06-11-2017 Mesfushori i ri i kombëtares tregon emocionet kur mori ftesën nga FSHF

Kamer Qaka do të jetë mesfushori më i ri i cili pritet të debutojë me kombëtaren shqiptare në ndeshjen me Turqinë.

22-vjeçari që aktualisht luan në Rumani u thirr në kombëtare pas dëmtimit të Abrashit dhe pritet te ketë mundësinë e tij për të debutuar në skuadrën e Panuçit.

Por i riu nuk e ka besuar fillimisht në momentin kur mori ftesën nga FSHF. Ai ka treguar emocionet e atij momenti për median norvegjeze “Nettavisen”.

“Është e pabesueshme, kam qarë për 20 minuta. U shokova. Idhujt e mi të fëmijërisë luajnë për Shqipërinë dhe nuk di çfarë të them. Ende nuk më besohet. Kam qenë në formë të mirë këtë vit dhe gjërat duken mjaft pozitive”, është shprehur Qaka.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajm i hidhur për tifozët e Interit, dëmtohet Icardi
Barcelona apo Real Madrid? Edhe skuadra italiane interesohet për Coutinho »
Article Logic
Execution time: 0.018648147583008
array(1) { ["section"]=> string(76) "mesfushori-i-ri-i-kombetares-tregon-emocionet-kur-mori-ftesen-nga-fshf-98590" }