Mësuesi tenton të përdhunojë gjimnazisten, fotot që bënë xhiron e mediave ndërkombëtare

Publikuar tek: bota, më 17:06 30-03-2016 Mësuesi tenton të përdhunojë gjimnazisten, fotot që bënë xhiron e mediave ndërkombëtare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në në provincën Guangxi, në kampusin e gjimnazit Taiping, Kinë, ku një mësues ka tentuar të përdhunojë gjimnazisten. Kinezi 30 vjeçar u zhvesh tërësisht dhe kapi me forcë nga pas duke e mbajtur mbërthyer në mur studenten.

Menjëherë kanë reaguar mësuesit e tjerë duke bërë të mundur shpëtimin e vajzës nga mësuesi i sëmurë psiqik.

 30 vjeçari ishte trajtuar në një klinikë në vitin 2011 dhe pas kësaj ngjarjeje u dërgua sërish me urgjencë në spital për trajtim mjekësor. Fotot që i përkasin datës 28 mars bënë xhiron e mediave ndërkombëtare.

kine1.jpg

kine3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031434059143066
array(1) { ["section"]=> string(92) "mesuesi-tenton-te-perdhunoje-gjimnazisten-fotot-qe-bene-xhiron-e-mediave-nderkombetare-36418" }