Mësuesja rruan flokët për t’u demostruar studentëve si funksionon truri

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:33 18-04-2015

Mësuesja Nancy Kanwisher ka rruajtur flokët për t’i shpjeguar nxënësve të saj se si funksionon truri dhe pjesët e tij përbërëse.

Ajo jep mësim si lektore shkence në Massachusetts Institute of Technology. Videoja është postuar në blogun e lektorëve për shkencën e trurit “Brain Talks” dhe Nancy tregon që donte ta bënte më tërheqës leksionin për mendjen e njeriut. Ajo më pas ka vizatuar kokën tullace me lapustil për të demostruar pjesët e ndryshme nga të cilat përbëhet truri.

Nancy njihet për rolin e saj si aktiviste në shpërndarjen e videove demostruese.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020766019821167
array(1) { ["section"]=> string(76) "mesuesja-rruan-floket-per-t-u-demostruar-studenteve-si-funksionon-truri-9122" }