Meta dekoron senatorin francez: Mik i shquar i Shqipërisë e shqiptarëve (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 14:11 17-04-2018 Meta dekoron senatorin francez: Mik i shquar i Shqipërisë e shqiptarëve (FOTOT) Foto nga ceremonia

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar sot Senatorit francez, Mishel Berson, këtij miku të shquar të Shqipërisë e shqiptarëve,  siç e clëson kreu i shtetit, Titullin e lartë “Për Merita të Veçanta Civile”.

Prej 30 vitesh, Senatori Berson, si kryetar i Grupeve të Miqësisë Francë-Shqipëri, ka dhënë një kontribut të shkëlqyer për forcimin e miqësisë midis dy vendeve tona, për demokratizimin e Shqipërisë dhe integrimin europian, shkruan Meta.

“Përveç shumë personaliteteve të larta të vendit dhe të Francës në Shqipëri, prania e Danielës dhe sidomos dy mbesave të tij, Lea dhe Emma Fransua, i dha edhe më shumë kuptim e të ardhme marrëdhënieve të shkëlqyera shqiptaro-franceze”, thotë Presidenti ndërsa ndan edhe fotot nga ceremonia.

mish1.jpg

mish2.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti i PD i shqetësuar, akuzon prokurorinë nga selia blu: S’keni bërë asgjë për padinë e këshilltarëve
Surprizon deputetja e PD: Negociatat mund të ishin hapur edhe më përpara »
Article Logic
Execution time: 0.025882959365845
array(1) { ["section"]=> string(83) "meta-dekoron-senatorin-francez-mik-i-shquar-i-shqiperise-e-shqiptareve-fotot-117183" }