Meta dekoron senatorin francez: Mik i shquar i Shqipërisë e shqiptarëve (FOTOT)

Publikuar tek: politike, më 13:11 17-04-2018 Meta dekoron senatorin francez: Mik i shquar i Shqipërisë e shqiptarëve (FOTOT) Foto nga ceremonia

Presidenti Ilir Meta i ka akorduar sot Senatorit francez, Mishel Berson, këtij miku të shquar të Shqipërisë e shqiptarëve,  siç e clëson kreu i shtetit, Titullin e lartë “Për Merita të Veçanta Civile”.

Prej 30 vitesh, Senatori Berson, si kryetar i Grupeve të Miqësisë Francë-Shqipëri, ka dhënë një kontribut të shkëlqyer për forcimin e miqësisë midis dy vendeve tona, për demokratizimin e Shqipërisë dhe integrimin europian, shkruan Meta.

“Përveç shumë personaliteteve të larta të vendit dhe të Francës në Shqipëri, prania e Danielës dhe sidomos dy mbesave të tij, Lea dhe Emma Fransua, i dha edhe më shumë kuptim e të ardhme marrëdhënieve të shkëlqyera shqiptaro-franceze”, thotë Presidenti ndërsa ndan edhe fotot nga ceremonia.

mish1.jpg

mish2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti i PD i shqetësuar, akuzon prokurorinë nga selia blu: S’keni bërë asgjë për padinë e këshilltarëve
Surprizon deputetja e PD: Negociatat mund të ishin hapur edhe më përpara »
Article Logic
Execution time: 0.018553018569946
array(1) { ["section"]=> string(83) "meta-dekoron-senatorin-francez-mik-i-shquar-i-shqiperise-e-shqiptareve-fotot-117183" }