Meta fton eurodeputetët në presidencë, zbardhet ç’u diskutua mes tyre

Publikuar tek: politike, më 12:37 13-02-2018 Meta fton eurodeputetët në presidencë, zbardhet ç’u diskutua mes tyre

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Parlamentit Evropian që merr pjesë në takimin e 12-të të Komitetit të Stabilizim Asociimit, deputetët Monica Macovei, Elly Schlein, Eduard Kukan dhe Vladimir Urutchev.

Kreu i Shtetit mirëpriti angazhimin e përtërirë të BE-së për të ofruar një perspektivë të sigurtë anëtarësimi për të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor, dhe nga ana tjetër, siguroi për vokacionin solid evropian të qytetarëve shqiptarë dhe të gjithë përfaqësuesve politikë në vend.

Presidenti Meta theksoi rëndësinë dialogut politik ne funksion të ecurisë së prioriteteve kyçe në rrugën e reformave dhe të forcimit të sundimit të ligjit.

 28109206_10212078971391593_1140041060_n.jpg

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dorëhiqen dy gratë kandidate në PD, ky është biznesmeni që rrëmben postin e deputetit: Jam i lumtur
Reagon e indijuar ish-zëdhënësja e PD pas bisedës Duma-Salianji: Më e shëmtuar se mesazhet EROTIKE të parlamentit të mbledhura bashkë »
Article Logic
Execution time: 0.019858121871948
array(1) { ["section"]=> string(75) "meta-fton-eurodeputetet-ne-presidence-zbardhet-c-u-diskutua-mes-tyre-110097" }